+38 (067) 37-37-615
(032) 290-26-87
Застосування перліту
Ландшафтний дизайн

Перліт дозволяє полегшити догляд за газонами і лужками. Внесення спученого перлиту до грунту перед посівом насіння захистить газони від затоплення і пересихання. Трав'яне покриття газонів, стадіонів, і міські насадження повинні добре поглинати вологу, витримувати засуху, якомога довше протистояти ущільненню. Бездоганні результати при цьому забезпечує застосування агроперліту середніх фракцій. Для підривання трави застосовується така суміш: 70% піску, 20% перлиту і 10% нітрогумусу.
З використанням такої суміші вибуху численні стадіони миру, які протягом багатьох років залишаються шалено зеленими.

 

Садівництво

1. Насіння тримають у вологому перлиті до тих пір, поки не виклюються, потім висаджують у відкритий грунт.
2. Внесення перліту до грунту дозволяє значно поліпшити її структуру: підвищити аераційні властивості важких глинистих грунтів, збільшити вологоємкість легких піщаних грунтів.
За рахунок нейтрального показника ph перлит дозволяє дещо понизити кислотність грунту і загальмувати процеси засолення грунту.
Запобіже заболочування грунтів в результаті тривалих дощів і паводків, активний розвиток мохів і вологолюбних бур'янів на низовинних ділянках.
Надмірно внесені добрива вбираються і поступово віддаються рослинам.
За рахунок низької теплопровідності перлиту запобіже вимерзання кореневої системи в ранньовесняний період (при висадці розсади) і при зимівлі рослин у відкритому грунті (із застосуванням покривних матеріалів).
Повне руйнування зерен агроперліта (фракція 5 мм) відбувається через в 3-4 році після внесення при багатократних перекопуваннях і розпушуванні.

Збереження урожаю

Спучений перліт - сприятливе середовище для тривалого зберігання урожаю (овочів, фруктів). Перлит в чистому вигляді або оброблений фунгіцидами захищає урожай від зовнішніх впливів (перепади температур, вологість), запобігає грибковим захворюванням (цвіль, гнили), поглинає продукти газообміну. Знижується кількість відходів, сповільнюються процеси проростання.
Урожай закладають пошарово, без взаємного зіткнення, пересипаючи шарами перлиту до 5 див.

Кімнатні рослини

1. Перліт дрібних фракцій використовують в чистому вигляді або у складі легких сумішей (наприклад, з торфом, мохом-сфагнумом або піском, в співвідношенні 1:1) для пророщування насіння і вкорінення жівцив.
Заміна води на перлит при водному вкоріненні жівцив дозволяє уникнути їх загнивання.
При вирощуванні розсади овочевих і квіткових культур в перлиті, рідше спостерігаються грибкові захворювання (чорна ніжка та інші). Проте необхідно пам'ятати, що перлит не містить живильних речовин і для того, щоб отримати здорову розсаду, необхідно поливати втечі водним розчином добрив і застосовувати бактерійні препарати для створення особливої мікрофлори. При цьому слід використовувати комплексні добрива, а не кальцієві препарати, оскільки останні приведуть до зсуву нейтральної ph реакції перлиту в лужну сторону.
2. Перлит великих фракцій використовують самостійно або в суміші з керамзитом як дренажний шар на дні посадочної місткості.
3. Добре змочений перлит великих фракцій, розкладений на піддони біля рослин, підвищить вологість повітря в приміщеннях в посушливі періоди і опалювальний сезон. При цьому вода з поверхні перлиту буде такою, що випаровується поступово, і ефект буде не так швидкоплинним, як після обприскувань.
4. Засипанню перлитом верхнього шару землі запобіжить утворення твердої сухої грунтової кірки. Білий колір матеріалу відіб'є сонячне світло на нижню сторону листя.
5. Великим агроперлітом можна заповнювати простори між контейнерами при складанні групових квіткових композицій.
Використаний для вкорінення жівцив, вирощування розсади і зберігання посадочного матеріалу, перлит може бути застосований повторно: для кімнатного квітникарства - після прожарення, для внесення до відкритого грунту - без попередньої обробки.

Go to top