+38 (067) 37-37-615
(032) 290-26-87
Утеплення підлоги

Застосування перлиту для теплоізоляції підлоги

Перлит зробить пів теплим. Перлитова ізоляція як основа під час монтажу підлоги може використовуватися і для «плаваючої» бетонної полови, асфальтованої полови, і для плаваючої дерев'яної полови. Це особливо зручно, коли потрібно вирівняти пів, при цьому забезпечивши звукоізоляцію між поверхами, між підлогою і стінами, а також регулювати системи трубопроводів.

Перлит краще всього підходить для вирівнювання підлоги.
Одна з особливих властивостей перлиту - здатність “обтікати” будь-які нерівності і опуклості. Це дозволяє легко і швидко визначати рівень підлоги. Більш того, оскільки перлит неорганічний матеріал з нейтральним РН, трубопроводи або електричні комунікації, які розміщені під підлогою, не будуть пошкоджені корозією.

Варіанти застосування 

1. Заливна перлитова підлога

Пів з перлітобетонудля виконання підлоги такого типу необхідно змішати перлит мазкі М-100, цемент мазкі М-400 і воду. Коли суміш буде готова її необхідно залити на підлогу завтовшки від 5 до 30 див. Якщо ви заливаєте пів в підвалі, спочатку рекомендуємо покласти гідроізоляційну прокладку (гидрозол).

2. Тришарова бетонна підлога з перлитовим утеплювачем

Пів такого типу роблять з двох шарів бетону, прокладаючи між ними перлитовий теплоїзолятор. До речі, останній вибраний як утеплювач не випадково, адже саме перлит є надлегким екологічно чистим матеріалом з дуже низькою теплопровідністю.

Так, для приготування перлитового теплоїзолятора необхідно з'єднати перлит і цемент з водою і ретельно перемішати, досягаючи при цьому “пластичності” суміші. Дану суміш потрібно укласти килькасантіметровім шаром на бетонному підлогу. Протягом тижня теплоїзолятор повинен підсохнути, після чого на нього необхідно укласти бетон або керамічну плитку. Краще всього для цього підійде перлит з гідрофобними і пільовсмоктувальнімі властивостями. Підлоги такого типу можна використовувати не тільки в домашніх умавах, але і під час монтажу лазень.

3. "Плаваюча підлога"

Якщо для утеплення приміщення Ви вибрали пів з електричним підігрівом, то тут не обійтися без “плаваючої полови”. Підлоги такого типу компенсують температурну деформацію бетонної підлоги в результаті її нагрівання і охолоджування, а тому є оптимальними.

Як відомо від нагрівання предмети винні здатність розширюватися. Так, коли в бетонній підлозі постійно чергуються режими нагрівання і охолоджування формується тиск, внаслідок чого така підлога може дати тріщину. Щоб цього уникнути необхідно використовувати принцип компенсатора. А саме, на старому бетонному підлогу, плитах перекриття, або іншу, так звана “чорна” підлога, яку вже непотрібно вирівнювати, насипається перлит. Якщо бетонний шар вищий, ніж 10 см, то перлитову засипку необхідне втрамбуваті. Після цього по периметру приміщення, де полягає пів з підігрівом, прокладається ДВП. Звернете увагу, що висота ДВП повинна збігатися з висотою бетонної підлоги, яка заливається. Після цього на перлит полягає шнур нагрівального елементу і вся поверхня заливається бетонним розчионом. Через 3-7 днів, коли висохне бетон, ДВП необхідно видалити з щілин між стіною і підлогою

4. Монолітна підлога з використанням перлиту

Для утеплення монолітної підлоги з твердим покриттям також використовують перлит. Для цього перлит висипається на основу і розподіляється вирівнювальними рейками так, щоб товщина перлитового піску перевищувала бажану товщину на 20% (мінімальна товщина висновку - 1 см). Якщо у фальсифікації необхідно помістити трубопроводи або інші нерівні компоненти, то вони з легкістю вміщаються в цей сипкий теплоізоляційний матеріал. Після цього вся поверхня перекривається плитами, поверх яких і робиться монолітна підлога.
Основа з перлиту

Якщо пів такого типу вмонтовувати не в підвальному приміщенні, то для збору і усунення вологи рекомендується використовувати дренажні трубки, а під шар - абсорбуючу захисну прокладку, наприклад крафт-папір (але не плівку).

Якщо ви маєте справу з дерев'яною підлогою, то спучений перлит полягає без ущільнення. Оскільки перлит є негорючим матеріалом, це значно збільшує пожежобезпеку приміщення.

Якщо під час роботи виникає потреба зменшити запіленість і утеплити верхній шар перлиту, його можна посипати цементом, а пізніше легко змочити водою. Іншим способом утеплення перлитового шару може бути його покриття дифузно відкритими матеріалами, такими як гофрований картон, крафт-папір, ДВП і тому подібне. Для збільшення що несе властивості насипного теплоізоляційного матеріалу гранули перлиту можна обробити воском. Такий ущільнюючий перлит формує міцний ізоляційний шар для сухої безшовної підлоги.

Go to top